Šumarstvo i drvoprerada, upravljanje otpadom i prečišćavanje otpadnih voda bili su danas u fokusu foruma privrednika Crne Gore i austrijske pokrajine Štajerska, koji je organizovan u Privrednoj komori Crne Gore.
Skup je održan je dan nakon potpisivanja memoranduma o saradnji između vlada i privrednih komora Crne Gore i Štajerske, koji predstavlja platformu za buduće zajedničke projekte, razmjenu iskustava, povezivanje poslovnih zajednica i stvaranje novih prilika za investicije, inovacije i održivi razvoj.
Poslovni forum je bio dobra prilika za prezentaciju investicionih potencijala, povezivanje predstavnika kompanija i razgovore o mogućnostima uspostavljanja njihovih partnerstava na konkretnim poslovima.
Potpredsjednik Privredne komore Crne Gore Pavle D. Radovanović izrazio je zadovoljstvo što smo domaćini delegaciji iz jedne od ekonomski najrazvijenijih i tehnološki najnaprednijih austrijskih saveznih pokrajina.
„Austrija je već dugo jedan od važnih, ne samo ekonomskih partnera Crne Gore. Naši odnosi zasnivaju se na međusobnom povjerenju, uspješnoj saradnji i zajedničkim evropskim vrijednostima. Austrijske kompanije prepoznale su potencijal Crne Gore i, kroz investicije, prenos znanja i poslovnu saradnju, doprinijele razvoju i modernizaciji naše ekonomije”, kazao je Radovanović.
„Lijepo je vidjeti Crnu Goru na putu ka Evropskoj uniji i mi smo tu da vam pomognemo na svakom koraku. Privredne komore su tu za vas, preduzetnike jer ćete vi uspostaviti čvrste veze između naših ekonomija. Nadam se da ćemo u budućnosti još snažnije sarađivati i raditi na zajedničkoj budućnosti“, kazala je zamjenica pokrajinskog guvernera Manuela Kom.
Na kraju foruma održani su B2B razgovori između privrednika iz Crne Gore i Štajerske, s ciljem uspostavljanja novih poslovnih kontakata i konkretizacije saradnje.



